Dieta 1 (Dieta modelek)

15. dubna 2010 v 10:00 | Soffi
6
Pochází  z Hollywoodu a je populární mezi modelkami, ale i známými osobnostmi, které potřebují v krátké době zhubnout. Spočívá jen v konzumaci určitého druhu a množství ovoce, které je bohaté na trávicí enzymy (aktivují metabolismus, čímž zvyšují spotřebu kalorií a k rychlejšímu spalování tuků).
Tato rychlá dieta se dodržuje se pouhé 3 dny a měla by vám, dopomoci shodit až 3 kilogramy. Díky správnému složení této diety je totiž organismus pročištěn od toxinů, což vede automaticky ke zlepšení schopnosti spalovat tuky.
Pravidla diety modelek

1. den
snídaně: 250g čerstvého ananasu
svačina: 250g čerstvého ananasu
oběd: 1 banán
svačina: 250g čerstvého ananasu
večeře: 1 banán

2. den
snídaně: 3 kivi
svačina: 100g hroznového vína
oběd: 4 kivi
svačina: 100g hroznového vína
večeře: 3 kivi

3. den
snídaně: 200g hroznového vína
svačina: 200g ananasu
oběd: 4 kivi
svačina: 100g ananasu
večeře: 100g hroznového vína a 2 kivi
A co dál?
+ Je třeba dodržovat přesné pořadí jednotlivých druhů ovoce, neboť by se účinky enzymů mohly vzájemně rušit.
+ Denně vypijte alespoň 2-3 litry tekutiny (vodu, neslazené ovocné nebo bylinné čaje)

Dieta modelek a negativa

  • Dieta modelek vypadá zdravě, ale nelze ji aplikovat dlouhodobě, je lepší ji chápat jako očistnou kúru. Na jedné straně zajistíte sice organismu velký přísun vitaminů a minerálů, ale ochudíte ho o důležité živiny, jako jsou bílkoviny (jejich dlouhodobý nedostatek vede k oslabení imunitního systému a způsobuje psychické poruchy) a nenasycené mastné kyseliny (nedostatek se projevuje např. ekzémy a také vypadáváním vlasů).
  • Ovoce určené pro dietu modelek obsahuje také velké množství cukru, které vám rozkolísá hladiny cukru v krvi. V brzké době po konzumaci ovoce vás přepadne velký hlad a je pak náročné dietu zvládat.
  • Jednorázová dieta nikdy není konečné řešení. Zdravé hubnutí je takové, kdy celkovou změnou životního stylu a stravovacích návyků shodíte maximálně 2 až 5 kilo za měsíc.
Do diety modelek se v žádném případě nepouštějte pokud:
  1. máte jakékoli zdravotní problémy
  2. potřebujete redukovat více než 5 kg
  3. je vám méně než 18 let
  4. trpíte nebo jste trpěli poruchami příjmu potravy
  5. nejste ochotní dělat dlouhodobé změny ve svém životním stylu, stravování a pohybu
  6. se dlouhodobě nezdravě a nepravidelně stravujete
Poptávka po rychlých a zaručených dietách, jako je tato dieta modelek, je obrovská. Pozor ale na drastické diety, které slibují zhubnout za týden mnoho kilogramů. Pokud je vaším cílem skutečně rychlá dieta, a ne celková změna životního stylu, buďte opatrní a využijte radyodborníků na zdravou výživu a hubnutí. Příliš nerealistické cesty k hubnutí vás dovedou totiž místo krásné postavy k poruchám trávícího systému a zdravotním problémům.

_____________________________________________________________________________
  • Jednou jsem tuto dietu také zkoušela, ale vydržela jsem to sotva den, takže z toho nic moc nebylo, znova ji zatím neplánuju, jelikož já potřebuju začít hubnout pomalu a jistě a možná potom, až budu chtít váhu jen trochu doladit, se k ní uchýlím...

Soffi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate-Mary Kate-Mary | Web | 15. dubna 2010 v 14:19 | Reagovat

zajímavé x)

2 Blondie Blondie | Web | 15. dubna 2010 v 18:50 | Reagovat

Ahoj, taky chci z hubnout, ted  mám takové ty jjídeláky, abych se nepřejídala, ale po matuře se na to vrhnu(za měsíc cca). nechceš se spřátelit a za měsíc bojovat semnou?? Když tak se ozvy na mím blogu ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.